Projekt samochodu sportowego nawiązującego kształtem do legendarnej Syreny Sport.

alt

Od zawsze fascynujemy się pojazdami o charakterze sportowym, zachęcają nas tym, że wzbudzają w nas emocje. Pod koniec lat 50-tych inżynierowie Polscy stworzyli prototyp samochodu sportowego pod nazwą Syrena Sport. Model ten jest do dziś inspiracją dla wielu entuzjastów motoryzacji. Istnieją wersje tego pojazdu wykonane jako repliki w pojedynczych egzemplarzach, których design nawiązuje do pierwowzoru, jak i też tworzone są wersje futurystyczne.

W instytucie Informatyki Stosowanej pod opieką prof. dr hab. inż. Edwarda Lisowskiego oraz dr inż. Marcina Cegielskiego powstał zespół projektowy pod nazwą „Aquila Team”. Jest to zespół wielodyscyplinarny, o możliwosciach realizacji zadań typu design, jak i szerokiego zakresu projektowo - obliczeniowego, w tym dotyczącego wytrzymałości, testów zderzeniowych, aerodynamiki, itp. Istotną role w zespole tworzą studenci kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego oraz Informatyki Stosowanej. Z założenia studenci podejmują wezwania, które następnie pod opieką pracowników naukowych, są rozwijane i odpowiednio prowadzone. Zasada by wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktykę jeszcze w czasie studiowania procentuje dużą efektywnością nauczania oraz realizacją młodzieńczych marzeń. Ten entuzjazm jest bardzo pożyteczny w tworzeniu wielu ciekawych rozwiązań innowacyjnych. Motorem napędowym jest współpraca z przemysłem.

alt

Widok Syreny Sport (zdjęcie pobrano ze strony http://moto.pl/MotoPL/51,88389,12645078.html?i=2 )

Opracowano już wiele wariantów konstrukcyjnych samochodu pod nazwą Aquila Sport. Nazwa pojazdu Aquila została przyjęta jako pierwszy człon nazwy firmy Aquila Automotive oraz słowa Sport. Niebawem pierwszy wybrany pojazd według nowego design będzie wykonany przez firmę Aquila Automatomative Poland. W krótce pojazd ten będzie można obejrzeć w rzeczywistości oraz stać się jego użytkownikiem lub właścicielem. Nowoszesny wystrój pojazdu oraz jednostka napędowa o ponad 300 KM z napędem na wszystkie koła dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Galeria zdjęć z prac przy Aquila Sport:

Początkowe szkice

Praca ze studentami w Laboratorium

Efekty prac

Wersje kolorystyczne

alt

Zespół projektowy „Aquila Team”.
Instytut Informatyki Stosowanej:
- prof. dr hab. inż. Edwarda Lisowskiego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- dr inż. Marcina Cegielskiego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.