Pierwsze sukcesy kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego

W lutym 2014 firma Opakomet S.A. z siedzibą w Krakowie, przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, ogłosiła  konkurs zatytułowany OPAKO-MAN. Zadaniem postawionym w konkursie było opracowanie graficznej postaci opakowań z tworzyw sztucznych o objętości: 1,3 i 5 litrów ukierunkowanej na branże: chemia gospodarcza, chemia budowlana lub płyny motoryzacyjne.

Mimo, że jesteśmy dopiero na pierwszym roku i stawiamy pierwsze kroki w branży projektantów wzornictwa, mogliśmy już wykorzystać pierwsze nabyte umiejętności związane z odręcznym rysunkiem zawodowym, projektowaniem graficznym oraz grafiką inżynierską. Zgłosiliśmy kilka projektów zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Gdy 16 kwietnia poznaliśmy wyniki konkursu, byliśmy bardzo mile zaskoczeni naszymi sukcesami, nasze prace zostały nagrodzone i wyróżnione.

Nagrody dla IWP:
I Nie przyznano
II Nie przyznano
III ex aequo: projekt indywidualny Dorota Sosnówka (IWP) oraz projekt zespołowy: Sroka Magdalena (IWP) i Krzysztof Klonowski (MiBM)

Wyróżnienia:
- projekt indywidualny Szymon Skiba( IWP)
- projekt zespołowy: Maria Pietrzak(IWP) i Szymon Baczyński (Architektura)

Otrzymaliśmy nagrody pieniężne a ponadto firma Opakomet S.A. zorganizowała dla nas szkolenie, na którym poznaliśmy zasady, jakie muszą spełniać projekty, by były możliwe do wdrożenia. Zwiedziliśmy halę produkcyjną oraz zapoznaliśmy się z  technologią formowania wtryskiem i rozdmuchem. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, świetnie uzupełniające naszą wiedzę jaką zdobywamy na studiach.  Konkurs OPAKO-MAN dał nam możliwość sprawdzenia się w pierwszym, poważniejszym zadaniu projektowym, które może zostać wdrożone do produkcji. Duża liczba wyróżnionych projektów z Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego dała nam energię i inspirację, by dalej działać w tym kierunku.

(Rozmowa studentki Magdaleny Sroka z opiekunem koła Naukowego IWP Edwardem Lisowskim)

PRACE WYKONANE PRZEZ STUDENTÓW: