Koło Naukowe Programistów i Miłośników Informatyki

Kim jesteśmy?

Członkami Koła Naukowego Programistów i Miłośników Informatyki są głównie studenci kierunku Informatyka, ale jesteśmy otwarci również na wszystkich podzielających nasze zainteresowania i pasje.

Co robimy?

Na naszych spotkaniach wymieniamy się wiedzą z zakresu szeroko rozumianego programowania, technologii .NET, tworzenia aplikacji desktopowych, internetowych oraz obsługi baz danych.

Jesteśmy również co roku organizatorami konferencji IT Academic Day Politechniki Krakowskiej. Organizujemy szkolenia z zakresu technologii .NET, nazywane CodeCamp, jak i cotygodniowe zajęcia programowania z zakresu języka C#. Aktywnie uczestniczymy we wszelkiego rodzaju konkursach informatycznych związanych z platformą .NET (głównie organizowanych przez firmę Microsoft), takich jak:
- Night of the Living Devs
- Imagine Cup
Zajmujemy się również projektami, które pomagają ich uczestnikom na praktyczny rozwój własnych umiejętności programistycznych.

W ramach koła aktualnie powstaje komputer pokładowy do samochodu oparty o platformę PandaBoard i system operacyjny Linux.

Jak do nas dołączyć?

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją wiedzę w zakresie informatyki i/lub podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z tej dziedziny, zapraszamy Cię na nasze cotygodniowe spotkania.

O terminach spotkań możesz dowiedzieć się ze strony:

lub po napisaniu maila na adres:

Opiekun: mgr inż. Maciej Kołomycki

Przewodniczący: Mateusz Witkoś